Αστέρας Περάματος

Πρεμιέρα με το….αριστερό

Πρεμιέρα με το αριστερό για την ομάδα μας στο Πρωτάθλημα Α' Τοπικού της ΕΠΣΡ.

Η ομάδα μας, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής, ηττήθηκε στο Γήπεδο Περάματος, με σκορ 1-2 από τον Ερμή Ζωνιανών. Το παιχνίδι ξεκίνησε εντυπωσιακά για τις 2 ομάδες, καθώς μόλις στο 22' το σκορ είχε διαμορφωθεί στο τελικό 1-2.

Ο Ψαλιδάκης στο 4' με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας της ομάδας μας άνοιξε το σκορ, για να ισοφαρίσει μόλις στο 6' ο Κοζυράκης με αυτογκόλ ύστερα από φάουλ του Καζαμία.

Στο 22' ο Καζαμίας ανέτρεψε το Χιώτη, με το διαιτητή Δασκαλομαρκάκη να καταλογίζει την εσχάτη των ποινών και το Λαζαρίδη να ευστοχεί, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Στο 26' δεύτερο πέναλτι για την ομάδα του Ερμή με τον Μπέρκη να σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Παπιομίτογλου.

Το 1ο ημίχρονο ολοκληρώθηκε μ' ένα μακρινο σουτ του Σκουτέλη που πέρασε λίγο άουτ.

Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, η ομάδα μας φάνηκε απειλητική όταν σε σέντρα του Μουντάκη, ο Ντότα δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.

Στη συνέχεια ο Ερμής κυνήγησε το 3ο γκολ, έπεσε ωστόσο πάνω στον Παπιομίτογλου(53', 76'), την αστοχία (70',72',74',79') και στα δοκάρια (86',90').

Τέλος, και συγκεκριμένα στο 92', λίγο έλλειψε, η ομάδα μας να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Μοσχονά, ο ευρισκόμενος στη μικρή περιοχή του Ερμή, Στεφανάκης αιφνιδιάστηκε με αποτέλεσμα η μπάλα να χτυπήσει στο στήθος του και να καταλήξει στα χέρια του Δανδάλη.

Αστέρας Περάματος(Μ. Στεφανάκης): Παπιομίτογλου, Χιωτάκης, Παυλάκης, Καζαμίας, Μουντάκης(65' Πλεμμένος), Στεφανάκης, Μοσχονάς(C), Κρανιωτάκης(80'Στριλιγκάς), Λαδιανός Αντ., Ζαχαριουδάκης, Σπανουδάκης(46' Ντότα)